एउटा सेल्फीले आइएसको अखडा ध्वस्त


एजेन्सी :  नयाँ नयाँ सुविधायुक्त र क्यामेर भएका स्मार्ट फोन आएसँगै मानिसमा सेल्फीको क्रेज बढेको छ । तर सेल्फी लिने सौख कसैका लागि काल पनि बन्दो रहेछ । सेल्फीकै कारणमा मानिस जेलसम्म पुगेका छन् ।

मध्यपुर्वी देशहरु इराक र सिरियामा आतंक मच्चाइरहेको आइएस लडाकूले एउटा सेल्फीकै कारण आपत झेल्नुमात्रै परेन आफ्नो मुख्य अखडा नै गुमाउनुपर्यो ।

FILE - In this Saturday, Oct. 4, 2014 file photo released by the U.S. Air Force, a U.S. Navy F-18E Super Hornet supporting operations against the militant Islamic State group, leaves after receiving fuel from a KC-135 Stratotanker over Iraq. U.S.-led airstrikes and Iranian aid have helped Iraqi troops, militiamen and Kurdish fighters take back bits around Islamic State-held territory, but recapturing it all remains far out of reach for this country held hostage. (AP Photo/U.S. Air Force, Shawn Nickel, File)

FILE – In this Saturday, Oct. 4, 2014 file photo released by the U.S. Air Force, a U.S. Navy F-18E Super Hornet supporting operations against the militant Islamic State group, leaves after receiving fuel from a KC-135 Stratotanker over Iraq. U.S.-led airstrikes and Iranian aid have helped Iraqi troops, militiamen and Kurdish fighters take back bits around Islamic State-held territory, but recapturing it all remains far out of reach for this country held hostage. (AP Photo/U.S. Air Force, Shawn Nickel, File)

आइएस लडाकूका एक सदस्यले हतियार भिरेको सेल्फी सामाजिक सञ्जालमा पोस्ट् गरेपछि उनीहरुलार्इ आपत आइ लागेको हो । एउटै सेल्फी देखेपछि त्यसैका आधारमा अमेरिकी सेनाले आइएस लुकेको जग्गा पत्ता लगाएर शुक्रबार र शनिबार उनीहरुको अखडामा बमबारी गरी ध्वस्त बनाइदिएको छ ।

सेल्फीका आधारमा आइएस लडाकूको मूख्य अखडा पहिचान गरेपछि अमेरिकी सेना आक्रमणमा उत्रेको थियो ।

सेल्फीका सौखिन आइएसका एक सदस्यले आतंक मच्चाइरहन आधुनिक हतियार बोकेको सेल्फी सामाजिक सञ्जालमा अपलोड गरे । त्यही सेल्फीको सहयोगमा अमेरिकी सेनाले स्थान पत्ता लगार्इ २४ घन्टाभित्रे सो स्थानलार्इ बमले उडाएको हो ।

अमेरिकी सेनाका कमाण्डर हक कारलाइलले बताए अनुसार फ्लोरिडामा रहेको अमेरिकी सेनाको प्राविधिक टोलीले सामाजिक सञ्जालमा आइएसबारे सूचना जुटाइरहेको थियो ।

उनीहरुलार्इ इराकको एक स्थानमा आइएस लडाकू बसिरहेको तस्बिर प्राप्त भयो । सो स्थानको पहिचान आइएसको कमाण्ड र कन्ट्रोल सेन्टरको रुपमा भएको थियो ।

आइएसले सामाजिक सञ्जालका मद्धतमा आइएसले संसारभर आफ्नो आतंकको प्रभाव देखाइरहेका छन् । सेल्फीकै मद्धतले आइएसले संसारभरका युवाहरुलार्इ बहकाएर जेहादको नाममा आतंककारी बनाउँदै आएका छन् ।

Exclusive News : यो पनि पढ्नुहोस

Leave a Facebook Comments

Your comments here

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

wordpress